Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Veľkonočné východné Slovensko

Krajina: Slovensko
Oblasť: Slovensko

Veľkonočné východné Slovensko Veľkonočné východné Slovensko Veľkonočné východné Slovensko Veľkonočné východné Slovensko Veľkonočné východné Slovensko Veľkonočné východné Slovensko
 


  1. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Možnosť nástupných miest Trenčín, Piešťany, Trnava, Bratislava, Nitra Zvolen, Banská Bystrica. Príchod do starobylého mesta LEVOČA (UNESCO) – prehliadka mesta: budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia,  ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe. Odchod na ubytovanie, nocľah.


  2. Raňajky. Návšteva Vojenského historického múzea vo Svidníku, následne presun na DUKLIANSKY PRIESMYK, ktorý predstavuje pôsobivé múzeum vojny pod holým nebom. Drevený gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša v Bodružali (UNESCO) je jedným z najstarších a najkrajších drevených chrámov na Slovensku. Okrem chrámu ho tvorí aj samostatná zvonica, priľahlý cintorín a drevená ohrada so šindľovou strieškou a vstupnou bránkou, ktorá je zakrytá kužeľovou strechou s makovičkou. Presun do jedného z najstarších slovenských miest a prehliadka mesta BARDEJOV (UNESCO) s návštevou trojloďovej Baziliky sv. Egídia so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov z 15. storočia. Nocľah.


  3. Po raňajkách presun do mesta STARÁ ĽUBOVŇA a návšteva Ľubovnianskeho hradu. Jeho expozície sú venované histórii hradu, cechom, remeslám a posledným súkromným majiteľom hradu Zamoyským. Osobitnú expozíciu pod hradom tvorí Múzeum ľudovej architektúry – skanzen. ČERVENÝ KLÁŠTOR bol obývaný mníchmi  kartuziánskeho a kamaldulského rádu a preslávený hlavne frátrom Cypriánom, ktorý spravoval miestnu lekáreň. Prehliadka mesta KEŽMAROK - radnica, Bazilika sv. Kríža, najstaršia a najkrajšia renesančná zvonica na Spiši, evanjelický drevený artikulárny kostol a iné.


  4. Raňajky. Návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta KOŠICE, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe. Ďalšie atrakcie: park so spievajúcou fontánou, Socha maratónca, a pod. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
10.04.2020 13.04.2020 4 229,00 €   Zobraziť