Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Kráľovský Krakov a okolie

Krajina: Poľsko
Oblasť: Poľsko

Kráľovský Krakov a okolie Kráľovský Krakov a okolie
 


  1. Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, príchod do WIELICZKY, kde sa v podzemí nachádza unikátne múzeum ťažby soli. Prehliadka soľnej bane, kde sa ťažila soľ od 12. storočia. (UNESCO), v soli sú vytesané sály s kaplnkami, sochami a freskami. Presun do KRAKOVA  – mesta poľských kráľov, ubytovanie, večerná prechádzka mestom, individuálne voľno, nocľah.


  2. Raňajky. Prehliadka Krakova (katedrála a hrad Wawel – bývalé kráľovské sídlo, námestie Rynek Glowny s Mariánskym kostolom a renesančnou tržnicou Sukiennice, bašta Barbakan, Collegium Maius, židovská štvrť Kazimierz), individuálna návšteva múzeí a galérií, možnosť nákupov, nocľah.


  3. Raňajky, návšteva zámku PIESKOWA SKALA v národnom parku Ojcow. Pôvodne hrad zo 14. storočia prestavaný na renesančný zámok s krásnymi záhradami. V zámku je umiestnené Múzeum národných wawelských umeleckých zbierok. Neďaleko od zámku je prírodná pamiatka nazývaná Herkulov kyjak – 25 metrov vysoký skalnatý útvar. Presun do mestečka WADOWICE, rodisko Karola Wojtylu – pápeža Jána Pavla II. Prehliadka centra mestečka (rodný dom Jána Pavla II., bazilika Panny Márie, rynek so sochou pápeža, kostol sv. Petra, kláštor karmelitánov). Možnosť navštíviť cukráreň, kam chodieval Ján Pavol II. a kde sa podáva jeho najobľúbenejší zákusok - krémeš. Odchod na Slovensko, príchod v neskorších večerných hodinách.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
01.05.2020 03.05.2020 3 149,00 €   Zobraziť
14.08.2020 16.08.2020 3 145,00 €   Zobraziť