Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Podmanivý Belehrad

Krajina: Srbsko
Oblasť: Srbsko

Podmanivý Belehrad Podmanivý Belehrad Podmanivý Belehrad Podmanivý Belehrad Podmanivý Belehrad
 


  1. Odchod z Bratislavy doobeda cez Maďarsko do Srbska, ubytovanie, večerný Belehrad, nocľah.


  2. Po raňajkách prehliadka BELEHRADU, ktorý je označovaný aj ako „Paríž Balkánu.“ Nachádza sa na sútoku riek Sáva a Dunaj. Návšteva Kalemegdanskej pevnosti s priľahlým parkom, ktorá je známa sieťou podzemných chodieb a katakomb. V pevnosti sa nachádza verejné observatórium so štyrmi ďalekohľadmi, ktoré ponúkajú krásny výhľad na mesto. Park láka návštevníkov malebnými fontánami, sochami, kľukatými chodníkmi a zelenými lúkami so storočnými stromami. Je to oáza pokoja. Návšteva známej uličky Skadarlia, ktorá je obľúbeným miestom bohémov a umelcov. Návšteva najväčšieho pravoslávneho chrámu na Balkáne - Chrám svätého Sávu, ktorý je pomenovaný podľa prvého srbského arcibiskupa a má tvar gréckeho kríža. V suteréne chrámu sa nachádza hrobka Svätého Sávu. Nocľah.


  3. Pokračovanie v prehliadke historického centra mesta - Kosančičev venac, Topličin venac, Obiličev venac, jedna z najstarších ulíc v Belehrade - ulica Kneza Mihajla,  monumentálny bulvár Terazije, unikátny hotel Moskva v honosnom secesnom štýle, Parlament, Chrám svätého Marka, budova televízie a Ministerstva obrany a na zaver návšteva jaskyne na Tašmajdane. Prechádzka v prístavisku Zemun lemovaného hrádzou, ktorá slúži hlavne cyklistom a korčuliarom. Zvyšky pevnosti Gardoš, postavené v 14. a 15. storočí, sú najstaršími dochovanými časťami Zemunu. Nocľah.


  4. Po raňajkách AVALA - malý vrch týčiaci sa nad mestom, kde sa nachádza vysielač s televíznou vežou. Návšteva Domu kvetov - miesto, kde je pochovaný najobľúbenejší juhoslavanský prezident Josip Broz Tito. Možnosť návštevy niektorého z múzeí ako napr. Múzeum moderného umenia, Múzeum Nikola Tesla, Múzeum histórie Srbska a pod. Popoludní okolo 15.00 odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy v neskorých nočných hodinách.       

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
01.05.2020 04.05.2020 4 199,00 €   Zobraziť