Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Portugalsko

Krajina: Portugalsko
Oblasť: Portugalsko

Portugalsko Portugalsko Portugalsko Portugalsko Portugalsko
 


  1. Odlet z Viedne, prílet do mestečka LISABON, transfer z letiska do hotela. Prehliadka mesta, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Rio de Janeiro.  Prehliadka mesta: starobylá štvrť Belém  s kláštorom sv. Geronyma zo 16. storočia, veža Torre de Belém pôvodne obranná veža a maják, maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný pohľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte mesta Alfami. Pravý  portugalský kolorit sa nám ukáže na Placa do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu. Zo starej veže Santa Justa, kam vedie železný výťah, dielo žiaka staviteľa A.G. Eiffela, sa nám starý Lisabon ukáže ako na dlani.


  2. Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Lisabonu. Návšteva modernej časti mesta, kde sa konala svetová výstava EXPO 1998. Park národov, výhľad na monumentálny most Vasco de Gama, ktorý je svojou dĺžkou 17,2 km najdlhším v celej Európe. Jedinečné akvárium ponúka pohľad na podmorský svet piatich oceánov. Popoludní návšteva bývalého sídelného mesta portugalských kráľov, starobylej EVORY. Mesto obohnané hradbami je dnes múzeom portugalskej architektúry,  Návšteva vinohradníckej usadlosti. Návrat do Lisabonu,  Ubytovanie. 


  3. Deň začneme na najzápadnejšom bode Európy, 140 m vysokom útese CABO da ROCA s prekrásnymi výhľadmi na Atlantický oceán (možnosť získania návštevníckeho certifikátu). Pokračujeme do Kráľovského paláca v SINTRE, ktorý sa nachádza na úpätí hôr a bol od 14. storočia rezidenciou portugalských kráľov. Po prehliadke pokračovanie do  FATIMY – najznámejšieho pútnického miesta nielen v Portugalsku, ale i na svete. Nocľah.


  4. Krátka prehliadka Fatimy, hlavného námestia s monumentálnou bazilikou. Návšteva mestečka COIMBRA - univerzitné mesto s množstvom historických pamiatok, prvé hlavné mesto Portugalska. Presun do malebného mestečka AVEIRO, známeho ako portugalské Benátky. Krátka plavba portugalskou gondolou “barco moliceiro” medzi kanálmi. Voľný čas na prechádzku, návšteva  Múzea secesnej architektúry alebo ochutnávka tradičnej cukrovinky “ovos moles”. Presun do Porta. Ubytovanie.


  5. Celodenná prehliadka mesta PORTO. Návšteva katedrály v románskom štýle z 12. storočia, Torre dos Clérigos – postavená v barokovom štýle v 16. storočí známym talianskym architektom Nicolau Nausonim. Pokračovanie k Palácio de Bolsa, neoklasicistickej budovy, ktorá zohrala dôležitú funkciu v XVII. storočí. Po obede, návšteva Kostola São Francisco, ktorý okrem románskych a gotických prvkov, je jedným z najvýznamnejších kostolov s typickou barokovou výzdobou – talha dourada, kde celý vnútrajšok kostola je ozdobený náterom z pravého zlata. Zastávka v Portskej pivnici, kde sa oboznámite s celou históriou tohto svetového vína. Plavba po rieke Douro, medzi šiestimi mostmi, ktoré spájajú mestá Porto a Vila Nova de Gaia, Záver dňa je venovaný ochutnávke svetlého aj tmavého portského. Nocľah. 


  6. Po raňajkách osobné voľno.  Pred obedom transfer na letisko a odlet do Viedne.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka