Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Arménsko

Krajina: Arménsko
Oblasť: Arménsko

Arménsko Arménsko
 


  1. Odlet z Viedne do Jerevanu, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.
  2. Raňajky. Ako je známe, Arménsko je prvou krajinou, ktorá v roku 301 nášho letopočtu prijala kresťanstvo ako neobyčajné náboženstvo. Návšteva mestečka VAGHARSHAPAT s dvomi zaujímavými katedrálami. Etchmiadzinská  katedrála je najstaršou kresťanskou budovou na svete. Tiež navštívime kostol sv. Hripsime z roku 618. Zvartnotská katedrála ("nebeskí anjeli" v arménčine) je kruhová katedrála v ruinách zo 7. storočia. Spolu s kostolmi a Etchmiadzinskou  katedrálou,  bola pridaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2000. Návrat do Jerevanu. Prehliadka mesta JEREVAN vám poskytne príležitosť objaviť dve srdcia mesta - Námestie Republiky a Námestie opery, potom sa prejsť hore alebo dole schodmi Kaskádového komplexu, ktorý sa dnes stal múzeom pod holým nebom vrátane Múzeum súčasného umenia Cafesjian. Arménsky trh remesiel Vernissage sa nachádza v centre mesta a tento veľký otvorený trh čaká na jeho objavovanie. Nocľah v Jerevane.
  3. Raňajky. "Je to kúsok modrej oblohy, ktorá spadala medzi hory." - to je spôsob, akým slávny ruský spisovateľ Maxim Gorkij opísal jazero SEVAN, ktoré navštívime. Je to najväčšie jazero v Arménsku v nadmorskej výške 1 915 m. SEVANSKÝ KLÁŠTOR bol založený v 9. storočí na ostrove. V 20. storočí sa ostrov zmenil na polostrov. Odchod do Dilijan, ktorý sa tiež prezýva "malé Švajčiarsko" Arménska. Návšteva malého starého mesta. Návšteva kláštora Goshavank z 12. storočia. Návrat do Jerevanu. Nocľah.
  4. Raňajky. Odchod na juh krajiny. Kláštor KHOR VIRAP je známe pútnické miesto, ktoré navštevujú ľudia z celého sveta. Toto miesto je obkolesené vinohradmi a stúpa na úpätí impozantnej hory Ararat, biblickej hory, kde po univerzálnej záplave odpočívala Noemova archa. Najlepšie zachované tajomstvo Arménska je ukryté v malebnom úbočí rieky Arpa, v kaňone Amaghu, medzi úžasnými červenými skalami a nazýva sa Noravank "nový kláštor. Návrat do Jerevanu. Nocľah.
  5. Raňajky. Návšteva GEGHARDSKÉHO KLÁŠTORA (4. storočie), ktorý je jedinečnou architektonickou stavbou v Arménsku, čiastočne vytesaný do priľahlej hory, obklopenej útesmi. Kláštor je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Chrám GARNI je jediná pohanská stavba zachovaná v Arménsku a postavená v 1. storočí. Ide o grécko-rímsky chrám slnka, ktorý je vybudovaný na skalnom chrbte nad hlbokým kaňonom. Pamätný park a Múzeum genocídy sú najlepším miestom na uctenie si spomienky na obete arménskej genocídy z roku 1915. Navštívime aj trh s ovocím. Nocľah.
  6. Transfer na letisko a odlet do Viedne.Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
23.03.2019 14.11.2019 237 1 190,00 €   Zobraziť