Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Veľká noc v Slovinsku

Krajina: Slovinsko
Oblasť: Slovinsko

Veľká noc v Slovinsku Veľká noc v Slovinsku Veľká noc v Slovinsku Veľká noc v Slovinsku Veľká noc v Slovinsku
 


  1. Odchod z Bratislavy o 06.30 hod, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. V poludňajších hodinách príchod do MARIBORU, prehliadka mesta ležiaceho na rieke Dráve: gotická katedrála z 12. Storočia, renesančná radnica na Hlavnom námestí, zámok, prístavná časť Lent s nábrežím. Pokračovanie do mesta CELJE  s dominantným celjským hradom týčiacim sa nad mestom a renesančným zámkom.  Ubytovanie v Ľubľane.


  2. Po raňajkách, prehliadka ĽUBĽANY, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Ľublanský hrad, ktorý poskytuje pekný výhľad na celé mesto, historické centrum mesta, známe mosty cez rieku Ljubljanicu – Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s osobitou výzdobou. Popoludní presun do Cerkna s krátkou zastávkou v malebnom mestečku ŠKOFJA LOKA, ktoré patrí k najstarším a najzachovalejším stredovekým mestám Slovinska. Prehliadka. Ubytovanie v Cerkne.


  3. Raňajky. Najskôr sa vyberieme k talianskému pobrežiu, kde navštívime krásny zámok MIRAMARE. Pokračovať budeme návštevou svetoznámeho žrebčinca LIPICE, kde je chovná stanica tohto plemena koní. Popoludní je na programe návšteva unikátnej jaskyne POSTOJNA JAMA, ktorá je jednou z hlavných turistických magnetov Slovinska. Z 27 km podzemných chodieb je pre návštevníkov sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb, časť prehliadky je vláčikom. Večer presun na ubytovanie v Cerkne.


  4. Po raňajkách presun k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica. V prípade priaznivého počasia výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m. n. m.), odkiaľ je za pekného počasia krásny výhľad na najvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m. n. m). Presun do mestečka BLED, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Po prehliadke odchod cez Rakúsko, príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
02.04.2021 05.04.2021 4 259,00 €   Zobraziť