Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Veľkonočné Rumunsko

Krajina: Rumunsko
Oblasť: Rumunsko

Veľkonočné Rumunsko Veľkonočné Rumunsko Veľkonočné Rumunsko Veľkonočné Rumunsko
 


  1. Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. Prejazd cez Maďarsko do Rumunska.


  2. V ranných hodinách príchod do stredovekého mestečka SIGHISOARA, ktorého malebné centrum je zapísané v zoznamu UNESCO. Prejdeme sa dobovými uličkami, pozrieme si rodný dom Vlada Tepeša (Draculu), Hodinovú vežu s orlojom,  pravoslávnu katedrálu, citadelu. V blízkosti Sighisoary sa nachádza BIERTAN – impozantný opevnený gotický kostol zaradený do kultúrneho dedičstva UNESCO. Presun do Brašova. BRAŠOV jedno z najnavštevovanejších miest v Rumunsku bolo založené Rádom nemeckých rytierov v roku 1211. Prehliadka historického centra s Čiernym kostolom. Podľa časových možností výjazd lanovkou na horu TÁMPA (987 m) odkiaľ je krásny výhľad na mesto a kde neďaleko je umiestnený aj veľký nápis „Brašov“, ktorý napodobňuje nápis Hollywood. Ubytovanie. 


  3. Po raňajkách, navštívime horské mestečko SINAIA, kde sa nachádza zámok Peleš – bývalé letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Prehliadka zámku s  bohato zdobenými interiérmi, zámocký anglický park. Ďalej si pozrieme SINAJSKÝ KLÁŠTOR s kostolom v byzantskom štýle pomenovaný podľa posvätnej hory Sinaj. PREJMER – návšteva jedného z rady zachovaných a opevnených  sedmohradských kostolov zapísaných v zozname UNESCO. Návrat do Brašova. Nocľah.  


  4. Raňajky, presun do „Draculovho hradu“ zo 14. storočia, hradu BRAN, jedného z najznámejších pamiatok stredovekej architektúry. Prehliadka. Pokračovanie do mesta SIBIU, bohatého stredovekého mesta obklopeného hradbami. Prehliadka mesta a jeho pamätihodností - Veľké a Malé námestie, veža a Palác Brukenthal, Most Klamárov. V neskorých popoludňajších hodinách návrat na Slovensko.


  5. Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.  

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
01.04.2021 05.04.2021 5 249,00 €   Zobraziť