Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
8

Normandia a Bretónsko

Krajina: Francúzsko
Oblasť: Francúzsko

Normandia a Bretónsko Normandia a Bretónsko Normandia a Bretónsko Normandia a Bretónsko Normandia a Bretónsko Normandia a Bretónsko
 


  1. Odchod z Bratislavy o 13.00 hod. Cesta cez Rakúsko, Nemecko do Francúzska. Nočná jazda.


  2. Ráno príchod do ROUENU – hlavného mesta hornej Normandie. Je to jedno z najzaujímavejších francúzskych miest, ktoré patrí Francúzsku vďaka zásluhe Johanky z Arku, ktorá bola na námestí Place du Vieux – Marché upálená. Gotická katedrála Notre Dame patrí k najkrajším vo Francúzsku. Ubytovanie.


  3. Návšteva oblasti vylodenia spojeneckých vojsk v roku 1944. Značný úsek pobrežia sa stal miestom unikátnej vojenskej operácie spojencov. Rada bunkrov a pozostatky rôznych vojenských zariadení i početné cintoríny naznačujú, čo sa tu muselo odohrať. Navštívime mys POINTE DU HOC, cintorín v COLLEVILLE-SUR-MER, mestečko ARROMANCHES, kde je múzeum celej vojenskej akcie. Mesto CAEN, hlavné mesto Normandského vojvodstva za Wiliama Dobyvateľa. Nocľah.


  4. Po raňajkách prehliadka LE MONT SAINT MICHEL, jedno z najnavštevovanejších miest Francúzska. Kláštor vybudovaný v 8. storočí na osamelom skalnom útese a opevnený hradbami patrí medzi unikáty svetovej architektúry.  Ďalej pokračujeme do bretónskeho mestečka SAINT MALO – bývalého prístavu korzárov. Cez hrádzu najväčšej prílivovej elektrárne na svete na rieke Ranie sa dostaneme na CAP FREHEL, kde je zo 70 metrových útesov nádherný výhľad ďaleko do Atlantiku.  Krátka prehliadka RENNES, ktoré bolo po dlhé stáročia hlavným mestom Bretónskeho vojvodstva. Ubytovanie v Rennes.


  5. Odchod späť cez územie Francúzska. Zastávka v PARÍŽI s deväťhodinovou bezpečnostnou prestávkou  spojená s prehliadkou mesta. Odchod z Paríža vo večerných hodinách. Nočná jazda.


  6. Návrat do Bratislavy v popoludňajších hodinách.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
10.09.2019 15.09.2019 6 289,00 €   Zobraziť