Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Batihan****

Krajina: Turecko
Oblasť: Izmir

Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan Batihan
 

Rýchly popis:
Elegantne pôsobiaci hotel Batihan s krásnou záhradou sa nachádza 26 km od známeho Efezu, iba 6 km od centra mestečka Kusadasi, v tesnej blízkosti Egejského mora v časti Long Beach. Príjemná atmosféra a pohostinnosť je tu samozrejmosťou. Vhodný pre všetky vekové kategórie, ale najmä pre rodiny s deťmi. Oficiálna kategória hotela je 4 * .

Poloha:
priamo na pláži. V okolí hotela nájdete malý bazár s množstvom obchodíkov s rozličným tovarom. Do centra Kusadasi sa dostanete pravidelným spojením - zastávka sa nachádza neďaleko hotela.

Hotel:
tvoria dve budovy - v prvej sa nachádzajú 4* izby, v druhej, novopostavenej budove, sa nachádzajú rodinné a štandardné superior izby na úrovni 5*. V hoteli sa ďalej nachádza vstupná hala, recepcia, hotelové obchodíky, relaxačné centrum s bazénom, sauna, turecké kúpele, masáže, krytý bazén, lekár, kaderníctvo, lobby bar, hlavná reštaurácia s veľkou terasou, plážový bar s možnosťou občerstvenia, reštaurácia a´la carte – čínska, mexická a talianska kuchyňa, nočný klub s diskotékou, veľký plavecký bazén, dva samostatné detské bazény, bazén so šmykľavkami, bar pri bazéne s občerstvením, kaviareň, amfiteáter, mini klub, detské ihrisko, fitnescentrum, tenisový kurt, stolný tenis, mini futbal, basketbal, volejbal, aerobik, bohaté animačné programy. Neďaleké atrakcie ako Národný park, veľký aquapark a delfinárium Adaland sú vzdialené 14 km.

Izby:
dvojlôžkové s klimatizáciou typu štandard a superior, s možnosťou jednej prístelky. Rodinné izby pre 4-5 osôb pozostávajú z dvoch izieb - obývačky s rozkladacím lôžkom a spálne s manželskou posteľou. Všetky izby majú balkón, satelitný LCD TV, telefón, minibar, trezor (za poplatok), kúpeľňu s vaňou, sušič na vlasy, WC. Wi-Fi pripojenie v izbe a v priestoroch hotela zdarma.

Stravovanie:
all inclusive – raňajky, neskoré raňajky, obedy, večere formou bohatých bufetových stolov v hlavnej budove, polnočná polievka, občerstvenie v bare pri bazéne, v záhradnom bare pri pláži, lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje, voda v lobby bare podávané v čase od 10:00 do 06:00. Počas dňa je v baroch podávaná káva, čaj, zmrzlina, slané a sladké pečivo.

Pláž:
vlastná hotelová piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, plážové osušky, slnečníky a ležadlá na pláži zdarma. Široká ponuka vodných a plážových športov.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
  7,10, resp. 11 x ubytovanie so službami all inclusive, letecká doprava Bratislava - Izmir - Bratislava, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:
Špeciálna cena letenky: 275 EUR pre dieťa 2-13 rokov a pre 1. a 2. dieťa 2-13 rokov na prístelke v rodinnej izbe. Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 190 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, palivový príplatok 20 EUR/osoba    Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/deň/osoba alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/deň/osoba, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň. Ostatné doplatky: príplatok za izbu typu superior, alebo rodinnú izbu 70 EUR/ osoba/7 nocí, 100 EUR/osoba/10 nocí, 110 EUR/osoba/ 11 nocí. Príplatok za výhľad na more 20 EUR/osoba/7 nocí, 25 EUR/osoba/10 nocí, 30 EUR/osoba/11 nocí. V rodinnej izbe platia min. 3 osoby cenu ako dospelá osoba na základnom lôžku + príplatok za rodinnú izbu. Štvrtá dospelá osoba platí cenu ako dospelá osoba na prístelke + príplatok, piata dospelá osoba platí cenu ako 5. osoba na prístelke v rodinnej izbe + príplatok. Dve deti do 13 rokov v rodinnej izbe na prístelke majú ubytovanie so službami all inclusive zdarma. Poznámka: termíny označené * sú na 11 nocí.

Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:
hlavné mesto: Ankara počet obyvateľov: 66,5 mil. rozloha: 814.500 km2 časový posun: + 1 hod. doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye, cca 2 hod. 30 min. do Izmiru mena: turecká líra úradný jazyk: turecký. EGEJSKÁ RIVIÉRA Kusadasi leží na brehu Egejského mora v západnej časti Turecka, 75 km od medzinárodného letiska v Izmire, neďaleko slávneho Efezu. Stredisko Pamucak západne 7 km od mesta Selcuk a 12 km od mesta Kusadasi je známe svojim veľkým bazárom a často navštevovanou mešitou zo 14. storočia. Stredisko Long Beach dostalo svoje meno vďaka 18 km dlhej pláži, ktorú si rozdelilo niekoľko hotelov a reštaurácií, je vzdialené od Kusadasi 6 km. Kusadasi je rušné mestečko s veľkou tržnicou, plné barov, reštaurácií, kde život pulzuje do neskorých nočných hodín. Stredisko Pamucak Pôvodným názvom pobrežia Efezu je pláž Pamucak. S dĺžkou 11 kilometrov je jednou z najdlhších pláží v Turecku. Pláž je vzdialená 8 kilometrov od mesta Selçuk a 6 km od starobylého mesta Efez. Pláž je piesočnatá a more je priezračné označené modrou vlajkou. Pobrežie je vhodné pre klientov, ktorí hľadajú zábavu vo vodných športoch. K dispozícii sú rôzne reštaurácie s rýchlym občerstvením a rôzne zábavné zariadenia. Možnosť jazdy na koni alebo džípom a pre malebný západ slnka je Pamucak -Selçuk jedinečným turistickým centrom.   Let z Bratislavy do Izmiru trvá 2 hodiny 30 minút a transfer z letiska do Kusadasi približne 1 hodinu.

Fakultatívne výlety:
Kusadasi – výlet do centra mesta za nákupmi a zábavou. Efez – poldenný alebo celodenný výlet. Efez patrí medzi najvýznamnejšie archeologické miesta na svete. Staroveké zachovalé mesto vystavuje na obdiv amfiteáter, Celziovu knižnicu, Hadriánov chrám a mnohé iné. Dom Panny Márie vzdialený 9 km od Selcuku, kde po Ježišovej smrti Svätý Jozef skryl Pannu Máriu v dome na hore Koressos, kde dožila svoj život. Toto miesto bolo vyhlásené za sväté Vatikánom v roku 1967. Bazilika Svätého Jána jedného z 12 Kristových apoštolov.Ján venoval celý svoj život šíreniu kresťanstva, bol pochovaný na hore Ayasolulk. Malý kostol bol postavený na mieste jeho hrobu po jeho smrti. Počas vlády v období éry Byzantskej ríše, kráľ Justinián (527-565) nariadil kostol zväčšiť. Bol dokončený v krátkom časovom období, pri jeho otvorenií sa konal veľký obrad. Kostol má nádherný dvor obklopený stĺpami. Sirince sa nachádza 8 km východne od okresu Selçuk Izmire neďaleko slávnych ruín Efezu, na kopci uprostred viníc, ovocných sadov, broskyňových a olivových hájov. Domy v Sirince sa skladajú zo starých gréckych domov rekonštruovaných iba v súlade so súčasnými požiadavkami na dodržiavanie miestnej architektúry. Olivové oleje produkované v Sirince sú najlepšie olivové oleje vyrábané na juhu Egejského mora. Kraj známy pre svoje ovocné vína. Obec má tiež dve zrúcaniny Grécky kostol v Sirince získal celosvetovú slávu, keď sa turisti hrnuli do dediny v decembri 2012, aby boli svedkami mayskej Apokalypsy- konca sveta a dočkať sa novej éry, mystici veria jeho "pozitívnu energiu" ktorá mala pomôcť katastrofu prežiť.Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
25.08.2019 04.09.2019 10 479,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť
29.08.2019 05.09.2019 7 399,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť
04.09.2019 15.09.2019 11 519,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť
05.09.2019 12.09.2019 7 449,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť
12.09.2019 19.09.2019 7 429,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť
15.09.2019 25.09.2019 10 429,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť
19.09.2019 26.09.2019 7 369,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť