Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Sicília kombi

Krajina: Taliansko
Oblasť: Sicília

Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi Sicília kombi
 

Rýchly popis:

Ubytovanie: 6x v hoteli, 1x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 6x raňajky

 


Neapol - Palermo - Monreale - Siracusa - Catania - Etna - Alcantara - Taormina - Liparské ostrovy - Tropea - Capo VaticanoDoprava:
kombinovaná - letecká a autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska autobusom v neskorých večerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň – popoludní príchod do Neapola a nalodenie na trajekt, ubytovanie v 2-4 lôžkových kajutách.

3. deň – predpoludním vylodenie v hlavnom meste Sicílie – Palerme , v ktorom sa spája arabská, normandská a byzantská architektúra do jedného celku. Prehliadka stredovekého centra mesta - kráľovský palác so známou podzemnou kaplnkou Capella Palatina, katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. Odchod do Monrealu , prehliadka katedrály s nádhernou mozaikovou výzdobou v interiéri. V popoludňajších hodinách transfer do mesta Siracusa, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, prehliadka mesta Siracusa, ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii a dodnes sa v ňom nachádza mnoho antických pamiatok. Prehliadka Neapoli – nového mesta a archeologického parku s jaskyňou Dionýzove ucho , zachovalým gréckym divadlom a pozostatkami rímskeho amfiteátra. Návšteva ostrovnej časti mesta Ortygia , ktorá je pôvodným stredovekým centrom s mnohými palácmi. Popoludní odchod do Catanie , ktorá leží na úpätí Etny , prehliadka katedrály, univerzitného námestia, rybieho trhu a mnohých ďalších zaujímavostí. Vo večerných hodinách ubytovanie.

5. deň – raňajky, celodenný výlet do oblasti Etny, najväčšej aktívnej sopky v Európe. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 m. Návrat do hotela a nocľah.

6. deň – po raňajkách odchod z Catanie, cestou zastávka v Alcantare – riečny park, kde rieka Alcantara po mnohých sopečných eróziách vytvorila úchvatné tiesňavy. V najužších miestach dosahujú kolmé lávové steny výšku až 20 m. Príchod do Taorminy , malebného mesta, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla. Ubytovanie a nocľah.

7. deň – raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívne výlet loďou na Liparské ostrovy – ostrov Vulcano. Možnosť okúpať sa v liečivých sírnych prameňoch, v prírodných teplých morských minerálnych prameňoch alebo vystúpiť priamo ku kráteru polovyhasnutej sopky.

8. deň – raňajky, transfer zo Sicílie do južného Talianska, do mestečka Tropea – perly Kalábrie , ktoré ponúka mnoho zachovalých historických pamiatok, prírodné scenérie s nádhernými vyhliadkami a pravú atmosféru južného Talianska. Cestou zastávka v Capo Vaticano , oblasť s nádhernými vyhliadkami na Tyrrhenské more a neďaleké Liparské ostrovy. Večer ubytovanie, nocľah.

9. deň – raňajky, odlet do Bratislavy.

 

Poznámka: septembrový termín je organizovaný v opačnom poradí.V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 6x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 75 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 240 EUR/7 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 140 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 5 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 7 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 8 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZDTermíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
11.09.2019 19.09.2019 8 520,00 € raňajky kombinovaná Bratislava   Zobraziť