Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj

Krajina: Maďarsko
Oblasť: Tokaj

Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj
 

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky

   

Hollókő - Sárospatak - Tokaj - Baradla - Diósgyőr - Miškovec - Eger Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, zastávka v palócskej dedinke Hollókő. Živý skanzen so svojou tradičnou výstavbou, ktorá sa zachovala dodnes, je vôbec celosvetovo prvou dedinou zapísanou do zoznamu UNESCO. V niektorých domoch sú výrobné dielne, v iných sú vystavené predmety ľudovej kultúry a tradičných remesiel, ako sú hrnčiarstvo, tkáčstvo či prútikárstvo. Obec je považovaná za najkrajšiu dedinu Maďarska a klenot ľudovej architektúry. Presun do mesta Sárospatak, označovaného aj ako Atény na brehu Bodrogu. Prehliadka renesančného Rákocziho hradu s Červenou vežou, ktorá návštevníkov zoznamuje s aristokratickým spôsobom života 16. a 17. storočia. Zaujímavá je zbierka zbraní a renesančné lapidárium. Popoludní presun do centra Tokajskej vinohradníckej oblasti, mesta Tokaj, na sútoku riek Tisa a Bodrog. Prehliadka mestečka a návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou tokajského vína označovaného ako „víno kráľov a kráľ vín“. Ubytovanie.

2. deň – po raňajkách návšteva kvapľovej jaskyne Baradla v národnom parku Aggtelek, ktorá je najdlhším a najbohatším kamenným systémom v celom Maďarsku. Systém je prepojený s jaskyňou Domica na slovenskej strane. Jaskyňa je zapísaná v zozname UNESCO a je domovom 500 rôznych druhov zvierat, z ktorých sú niektoré endemické. Chodby jaskyne sú zdobené jedinečnými kvapľovými formáciami pestrých farieb a tvarov. Prehliadka stredovekého hradu Diósgyőr v prekrásnom prostredí pohoria Bükk. Hrad bol zásnubným darom a vidieckou rezidenciou šiestich kráľovien, vďaka čomu získal svoj dodnes používaný názov – hrad kráľovien. Výstava v podzemných chodbách hradu obsahuje najväčší počet postáv v Strednej Európe, znázorňuje bujaré oslavy, rytierske hry, stredoveké trhovisko, ako aj ceremoniál udelenia erbu mestu Košice. Popoludní návšteva unikátnych jaskynných kúpeľov Miškolctapolca, známymi už od 16. st. svojimi terapeutickými účinkami. Možnosť kúpania v skalných hlbinách, výklenkoch a v úzkych jaskynných chodbách. Ubytovanie.

3. deň – raňajky, prehliadka historického centra mesta Miškovec, prechádzka Alžbetiným námestím s kvetnými hodinami, Mostom zaľúbencov a Sečéniho ulicou s množstvom historických stavieb z 19. storočia. Presun do mesta Eger. Prehliadka centra – námestie Dobó Tér, hrad, bazilika, ktorá je jedinou klasicistickou stavbou v meste a druhým najväčším kostolom v Maďarsku a minaret, ktorý je najväčším a najsevernejším minaretom v Európe. Popoludní návšteva vinární a reštaurácií v Údolí krásnych žien, s možnosťou ochutnať aj legendárny červený bikavér. V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, návrat v neskorších večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 45 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 55 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, PN - 10 EUR, TN, DUB, NM - 13 EUR, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZDTermíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
03.10.2019 05.10.2019 2 135,00 € raňajky autobus   Zobraziť