Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Rím

Krajina: Taliansko
Oblasť: Rím

Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím Rím
 

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x (3 x) v hoteli

Stravovanie: 2 x (3 x) kontinentálne raňajky

 

Rím - VatikánDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Rakúsko, resp. pri zájazde bez nočnej jazdy smerom tam odchod v skorých ranných hodinách zo Slovenska a večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – v dopoludňajších hodinách príchod do Ríma a presun metrom do centra. Celodenná pešia prehliadka pamätihodností mesta: Anjelský hrad tvoriaci jeden celok s mostom cez rieku Tiber, v stredoveku slúžil ako kasáreň a väznica, pôvodne antická stavba Pantheon, nachádzajúca sa na námestí Piazza della Rotonda, najväčšie námestie hlavného mesta Talianska Piazza Navona s Fontánou štyroch riek umiestnenou uprostred námestia, Piazza Popolo (Námestie ľudu) s uprostred sa týčiacim egyptským obeliskom a so zvyškami Aureliánovho opevnenia z konca 3. st. n. l., najznámejšia Fontana di Trevi, nachádzajúca sa na Piazza di Trevi a dotvárajúca priečelie paláca Poli, Španielske námestie so Španielskymi schodmi oslavujúcimi mier medzi Francúzskom a Španielskom, oficiálne sídlo talianskeho prezidenta Prezidentský palác, spred ktorého je nádherný výhľad na celé mesto. V podvečerných hodinách presun metrom z centra a transfer do hotela v blízkosti Ríma.

3. deň – raňajky, presun metrom do centra Ríma, návšteva Vatikánu - Bazilika sv. Petra na Námestí sv. Petra, výstup na chrámovú kupolu s výhľadom na celé mesto, audiencia u Svätého Otca (v mesiacoch júl, august a december sa audiencia neorganizuje), prehliadka Vatikánskych múzeí a Sixtínskej kaplnky, preslávenej najmä vďaka freskovej výzdobe, individuálne voľno, večer presun metrom a návrat do hotela.

4. deň – raňajky, presun metrom do centra, pokračovanie v prehliadke mesta: architektonická dominanta Ríma Colosseum, slúžiace v dávnej minulosti ako aréna, kde sa odohrávali súboje gladiátorov a odsúdených väzňov s divokými zvieratami. V roku 80, keď bolo Colosseum prvýkrát otvorené, Vespasiánov syn usporiadal hry, ktoré trvali 100 dní a nocí a v priebehu hier bolo zabitých rekordných päť tisíc zvierat. Circus Maximus, kde sa už za éry etruských kráľov konali preteky a festivaly, Forum Romanum - niekdajšie centrum mesta s pulzujúcim životom a významnými verejnými budovami, najvyšší a najznámejší zo siedmich pahorkov Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., gotický kostol Santa Maria sopra Minerva, Bazilika sv. Pavla za hradbami postavená nad pravdepodobným hrobom sv. Pavla. Večer presun metrom z centra a tranzit z Ríma cez Rakúsko na Slovensko.

5. deň – príchod na Slovensko v poludňajších hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x resp. 3x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc), palivový príplatok 6 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70 EUR/2 noci (105 EUR/3 noci), miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR, 2 x večera 25 EUR/ os. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 17 EUR. Upozornenie: termín 29.03. - 02.04. - Veľká Noc, počas Veľkej noci bude zamenený 3. a 4. deň z dôvodu sviatkov, nebude sa konať audiencia, namiesto nej sa klienti môžu zúčastniť Veľkonočnej sv. omše.  

Typ stravy:
raňajky

Dni:
 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZDTermíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
28.07.2018 01.08.2018 4 204,00 € polpenzia autobus   Zobraziť
28.07.2018 01.08.2018 4 204,00 € raňajky autobus   Zobraziť

Kalkulácia ceny pre termín: 28.07.2018 - 01.08.2018


Položka Počet Cena
cena za osobu na základnom lôžku x204.00 €
cena za osobu na prístelke x196.00 €
cena za dieťa do 15 rokov na prístelke x187.00 €
príplatok za dvojsedadlo x110.00 €
príplatok za 1/1 izbu x70.00 €
Poistenie - PLUS x16.50 €
príplatok za zmenu x15.00 €
Poistenie - KOMFORT x13.50 €
miestenka x8.00 €
palivový príplatok x6.00 €
Poistenie opustenej domácnosti - POD x6.00 €
  Spolu

Kontaktné údaje:

*Meno *Priezvisko
*Ulica/číslo *PSČ/Mesto
**Telefón **E-mail
Poznámka
Poznámka

* Položka musí byť vyplnená
** Telefón alebo E-mail musí byť vyplnený