Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Mediafin***

Krajina: Taliansko
Oblasť: Palmová Riviéra

Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin Mediafin
 

Rýchly popis:
Moderná rezidencia nachádzajúca sa v centrálnej časti letoviska Porto d´Ascoli len 100 m od piesočnatej pláže a takmer priamo na promenáde lemovanej palmami. Na najvyššom poschodí sa nachádza priestranná slnečná terasa.

Poloha:
asi 100 m od piesočnatej pláže a neďaleko centrálnej časti Porto d´Ascoli.

Ubytovanie:
apartmány typu bilocal pre 2-4 osoby majú dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom a priestranným balkónom. Trilocaly pre 4-6 osôb majú balkón, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom, jednu dvojlôžkovú izbu a jednu izbu s rozkladacím dvojlôžkom. Všetky typy apartmánov sú vybavené práčkou, klimatizáciou (v cene), TV, trezorom, sociálnym zariadením (WC, sprcha) a kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, riad, chladnička). V rezidencii je dostupné Wi-Fi pripojenie (zdarma). Malé zvieratá sú povolené ZDARMA.

Stravovanie:
bez stravy

Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok, požičovne bicyklov, športoviská (futbalové a basketbalové ihriská) za poplatok.

Doprava:
autobusová, individuálna

V cene je zahrnuté:

prenájom apartmánu na 7/11 nocí, TV v apartmánoch, klimatizácia, služby delegáta.

AKCIA: pobyty začínajúce 29.5., 9.6., 20.6., 2.9., 13.9. (11 nocí za cenu 7 nocí) – sú predĺžené na 12 dní/11 nocí. V cene nie je zahrnuté:
Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň. Kaucia: 50,- EUR/apt. (platba na mieste) - v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa na záver pobytu vracia. Doprava: LUX BUS 125,- EUR, jednosmerná doprava 105,- EUR, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 80,- EUR, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 20,- EUR/os. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.

Typ stravy:

bez stravyInformácie o krajine a stredisku:
PALMOVÁ RIVIÉRA
Krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube návštevníkov. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší hrebeň Apenín – Gran Sasso d’Italia.

SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko – korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne koná trh so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športového vyžitia.Fakultatívne výlety:

RÍM a VATIKÁN

Celodenná prehliadka s licencovaným slovensky alebo česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv. Petra a Bazilika Sv. Petra. Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fanotane Di Trevi s možnosťou občerstvenia.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou na sprevádzanie Ríma v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka

Cena: 38,-€, deti do 10 rokov 28,-€   

SULMONA, OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA

Starobylé mesto Sulmona  sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádherného prostredia, v ktorom leží, je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ... a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať.

Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou, ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti

Cena: 30,-€, deti do 10 rokov 20,-€

AQUAPARK

Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcií pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie, prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli aquaparku.

Pozor: v bazénoch je nutné používať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli aquaparku.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do aquaparku, slnečník, lehátko

Cena: 20,-€, deti do výšky 1 metra 10,-€

MESTEČKO MONSAMPOLO A OCHUTNÁVKA ASCOLÁNSKYCH PLNENÝCH OLÍV A VYPRÁŽANÉHO PUDINGU

Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu Marche. Okrem krásneho výhľadu a stredovekej štruktúry mestečka, môžete navštíviť múzeum múmií a stálu výstavu betlehemov. Večer zakončíme vo fabrike, ktorá vyrába miestnu špecialitu – plnené vyprážané olivy a vyprážaný puding. Keď chcete skúsiť niečo naozaj typické pre túto oblasť a priniesť ochutnať aj vašim blízkym, tak sú to určite olive all´ascolana a cremini.

Cena zahŕňa dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, veľmi bohatá ochutnávka, vstupenka do múzea

Cena: 17,-€, deti do 10 rokov 12,-€

PÚTNICKÉ MESTO LORETO

Pútnické mestečko Loreto je známe svojou majestátnou bazilikou, v ktorej sú uložené 3 originálne steny z rodného domu Panny Márie. Podľa legendy ich sem vraj v 13. storočí priniesli anjeli na svojich krídlach z Dalmácie.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou

Cena: 20,-€, deti do 10 rokov 15,-€

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
25.08.2017 03.09.2017 9 430,00 € bez stravy autobus   Zobraziť
26.08.2017 02.09.2017 7 430,00 € bez stravy vlastná doprava   Zobraziť
01.09.2017 14.09.2017 13 443,00 € bez stravy autobus   Zobraziť
02.09.2017 13.09.2017 11 443,00 € bez stravy vlastná doprava   Zobraziť
12.09.2017 24.09.2017 12 260,00 € bez stravy autobus   Zobraziť
13.09.2017 24.09.2017 11 260,00 € bez stravy vlastná doprava   Zobraziť