Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Diamma Resort****

Krajina: Albánsko
Oblasť: Severné Albánsko

Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort Diamma Resort
 

Rýchly popis:
Hotelový rezort pozostávajúci z viacerých budov je ponorený do zelene, ktorá vytvára atraktívne prostredie pre oddych priamo na širokej piesočnatej pláži v hotelovej časti mesta Durrës. Vhodný pre všetky vekové kategórie ako aj rodiny s deťmi.

Poloha:
od dlhej piesočnatej pláže ho delí len plážová promenáda, asi 45 km od medzinárodného letiska v Tirane a 13 km od centra mesta Durrës, kam sa dostanete taxíkom alebo mestským autobusom.

Hotel:
recepcia, zmenáreň, trezor, úschovňa batožiny, reštaurácia, a´la carte reštaurácia pri pláži, bar pri bazéne, bar pri pláži s terasou, bazén s detskou časťou a ležadlami zdarma, ležadlá pre deti a hojdacie siete pri bazéne, detské ihrisko. Klienti môžu využiť za poplatok salón krásy, opatrovanie detí, parkovisko. V areáli sa nachádza tiež medicínske centrum, požičovňa automobilov aj obchod so suvenírmi. Wi-Fi pripojenie v celom areáli zdarma.

Izby:
dvojlôžkové izby v poschodových vilkách s možnosťou jednej prístelky alebo dvoch prísteliek. Každá izba má kúpeľňu s WC, balkón alebo terasu, individuálnu klimatizáciu, chladničku, SAT TV, telefón, sušič na vlasy, Wi-Fi pripojenie zdarma.

Stravovanie:
all inclusive formou bufetu - raňajky, obedy a večere, malé popoludňajšie občerstvenie (pizza, ovocie alebo pečivo) vo vyhradenom čase (16:00-17:00), miestne alkoholické (víno, pivo, brandy, koňak) a nealkoholické nápoje počas dňa (10:30-22:30).

Pláž:
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky a ležadlá na pláži sú zdarma, ponuka vodných športov za poplatok.

Doprava:
letecky

V cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, letecká doprava Bratislava - Tirana - Bratislava, alebo Košice - Tirana - Košice (platí iba pre zájazdy na 7 nocí), služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:

Špeciálna cena letenky: 215,- EUR pre deti s ubytovaním a so službami ALL INCLUSIVE zdarma.

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 170,- EUR, pre osoby do 2 rokov 50,- EUR, pobytová taxa nad 2 roky 15,- EUR/os./pobyt.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/ os./deň.

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 240,- EUR/7 nocí, 330,- EUR/10 nocí, 360,- EUR/11 nocí.Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Tirana

počet obyvateľov: 3,6 mil.

rozloha: 28.748 km2

časový posun: nie je

doba letu: cca 1 hod. 40 min.

mena: albánsky lek

úradný jazyk: albánsky


ALBÁNSKO, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci  obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu...Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...  


DURRËS

Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis.divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúci  dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronimické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.Fakultatívne výlety:

KRUJË – TIRANA – návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana.

BERAT – návšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia.

DURRËS – prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg.

APOLLONIA – prehliadka vykopávok antického mesta s vlastnou mincovňou, odeonom, knižnicou, palácom a kostolom. Po obede prehliadka ortodoxného kláštora Ardenica z 13.st.

Výstup na horu DAJTI  - turistická prechádzka v krásnej hornatej prírode spojená s jazdou lanovkou.

POGRADEC – OHRID – návšteva mesta Pogradec na brehu Ohridského jazera, presun do Macedónska ku kláštoru Nauma a následne prehliadka mesta Ohrid.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
28.08.2017 07.09.2017 10 449,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť