Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
2

Rinia****

Krajina: Albánsko
Oblasť: Severné Albánsko

Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia Rinia
 

Rýchly popis:
Moderne zariadený hotel v duchu jednoduchej elegancie je vhodný pre všetky vekové kategórie. Svojou polohou priamo na pláži a službami all inclusive vytvára ideálne podmienky na strávenie pohodovej dovolenky a relax v príjemnom prostredí.

Poloha:
priamo na vlastnej piesočnatej pláži, vzdialený asi 40 km od medzinárodného letiska v Tirane, asi 10 km od centra mesta Durrës.

Hotel:
recepcia, výťah, reštaurácia a bar s terasou, Wi-Fi pripojenie zdarma, novovybudovaný vonkajší bazén, slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma, detské ihrisko.

Izby:
moderne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek. Vybavené sú vlastnou kúpeľňou s WC, telefónom, SAT TV, chladničkou, trezorom, sušičom na vlasy a Wi-Fi pripojením. Izby s výhľadom na more sú za príplatok.

Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obedy, večere, malé studené alebo teplé poobedňajšie občerstvenie vo vyhradenom čase (16:00-17:00), ovocie, dezerty, neobmedzené množstvo miestnych alkoholických (raki, brandy, víno, pivo) a nealkoholických nápojov počas dňa (10:30-22:30).

Pláž:
široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom, ležadlá a slnečníky na pláži zdarma. Ponuka vodných športov na pláži za poplatok.

Doprava:

leteckáV cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, letecká doprava Bratislava-Tirana - Bratislava, alebo Košice -Tirana -Košice (platí iba pre zájazdy na 7 nocí), služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:

Špeciálna cena letenky: 215,- EUR pre deti s ubytovaním a so službami ALL INCLUSIVE zdarma.

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 170,- EUR, pre osoby do 2 rokov 50,- EUR, pobytová taxa nad 2 roky 15,- EUR/os./pobyt.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/ os./deň.

Ostatné doplatky: výhľad na more 25,- EUR/os./7 nocí, 35,- EUR/os./10 nocí, 40,- EUR/ os./11 nocí, 1-lôžková izba 220,- EUR/7 nocí, 310,- EUR/10 nocí, 340,- EUR/11 nocí.Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Tirana

počet obyvateľov: 3,6 mil.

rozloha: 28.748 km2

časový posun: nie je

doba letu: cca 1 hod. 40 min.

mena: albánsky lek

úradný jazyk: albánsky

ALBÁNSKO, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci  obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu...Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...  


DURRËS

Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis.divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúci  dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronimické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.Fakultatívne výlety:

KRUJË – TIRANA – návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana.

BERAT – návšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia.

DURRËS – prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg.

APOLLONIA – prehliadka vykopávok antického mesta s vlastnou mincovňou, odeonom, knižnicou, palácom a kostolom. Po obede prehliadka ortodoxného kláštora Ardenica z 13.st.

Výstup na horu DAJTI  - turistická prechádzka v krásnej hornatej prírode spojená s jazdou lanovkou.

POGRADEC – OHRID – návšteva mesta Pogradec na brehu Ohridského jazera, presun do Macedónska ku kláštoru Nauma a následne prehliadka mesta Ohrid.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
28.08.2017 04.09.2017 7 409,00 € all inclusive letecky Bratislava   Zobraziť