Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
11

Advent v Budapešti

Krajina: Maďarsko
Oblasť: Maďarsko

Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti Advent v Budapešti
 
Rámcový program zájazdu
1. deň: Z Bratislavy odídeme v ranných hodinách, v dopoľudňajších hodinách prídeme do Budapešti (UNESCO). Najprv vyjdeme na návršie Gellért, odkiaľ budeme obdivovať nádherný pohľad na Budu aj Pešť. Potom navštívime mestskú tržnicu , kde budeme môcť nakúpiť rôzne druhy maďarských špecialít . Prejdeme si stred mesta s populárnou pešou zónou Váci , pozrieme sa na dunajské Korzo s Princezničkou , Parížsky dom aj známu cukráreň Gerbaud , ktorá sa nachádza na námestí Vorosmarty. Na tomto mieste sa koná aj tradičný jarmok , ktorý je sprevádzaný vystúpeniami folklórnych súborov a iných umelcov. Vychutnáme si vianočnú náladu so šálkou punču, môžeme si taktiež nakúpiť darčeky pre svojich blízkych alebo sa prejsť k bazilike sv. Štefana. Večer sa ubytujeme v hoteli. 2.deň: Po raňajkách sa zastavíme v Bude , kde sa pozrieme na Matyášov chrám . Z Rybárskych bášt sa nám otvorí kúzelný pohľad cez rieku Dunaj a uvidíme aj novogotickú budovu Parlamentu a Retiazkový most. Prechádzkou pôjdeme ďalej k hradnému divadlu , k Sándorovmu palácu a k vyhliadkovej terase pred Maďarskou národnou galériou. Potom sa prejdeme Pešťou. Pôjdeme po slávnej Andrášyho triede , an ktorej sa nachádza rada múzeí , divadiel, významných mestských budov a taktiež celá plejáda obchodov s luxusným tovarom , reštauráciami a kaviarní. Hlavnou dominantou je novorenesančná budova Štátnej opery . Andrášyho trieda končí na námestí Hrdinov , kde si pripomenieme históriu Maďarov. Uvidíme múzeum krásnych umení aj hrad Vajdahunyad s parkom Városliget. Popoludní navštívime v novobarokovom štýle postavené kúpeľe Széchenyi , jedno z najväčších kúpeľných zariadení v Európe . Tieto kúpeĺe disponujú plaveckým bazénom , ponornými kúpeľmi aj saunou, teplota termálnej vody je tu 30 -38 stupňov C. Potom odchod do Bratislavy . Príchod vo večerných hodinách .

Základná cena zahŕňa
dopravu autobusom, 1 x ubytovanie , 1 x raňajky , sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie , príplatok za 1/1 izbu (osoba/pobyt) 22,- eur , predpokladaná čiastka na vstupy cca 15 000 HUF.

Poznámky a informácie
Navštívte s nami Budapešť v čase, keď je romanticky nasvietená a kúzelne vianočne vyzdobená. Druhý deň možnosť relaxu v termáloch !

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
07.12.2019 08.12.2019 2 129,00 €   Zobraziť