Dátum od
Dátum do
Krajina
Oblasť
Doprava
Stravovanie
Trvanie
Kategória ubytovania
 

taliansko

privátny apartmán DADA***

Mobilné domy AUTOTOUR

Chorvátsko, Vranjica - kemping Belvedere


Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný počet dní
Chorvátsko, Vranjica Ľubovoľný deň nástupu
11

Budapešť známa i neznáma

Krajina: Maďarsko
Oblasť: Maďarsko

Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma Budapešť známa i neznáma
 
Rámcový program zájazdu
1 . deň : Odchod z Bratislavy okolo 7:00 , predpoludním príchod do Budapešti . Vychádzka na citadelu s najlepším výhľadom na Budín , Pešť a široký Dunaj . Prejazd do Pešti , voľno k nákupom v historickej tržnici Vásárcsarnok ( možnosť kúpiť maďarské špeciality , napr. pravé tokajské víno , pálinku , papriku , salámy a pod. ) , prípadne k nenáročnému výstupu k pamätníku sv. Gellérta alebo na kúpanie v secesných kúpeľoch Gellért . Popoludní prehliadka Pešti : Váci utca , Vörösmarty tér , nábrežie Dunaja , reduta , katedrála sv. Štefana , námestie Slobody , secesná sporiteľňa Odonata Lechnera . Potom výjazd na Budínsky hradný vrch , prehliadka pôvabnej starej štvrti , Matyášovho chrámu , poprípade Rybárskej bašty a hradného podzemného labyrintu . Vo večerných hodinách odchod do hotela . 2. deň : Po raňajkách prehliadka preslávenej budovy parlamentu so sprievodcom , počas ktorej uvidíte aj uhorské korunovačné klenoty , prechádzka po výstavnej Andrássyho triede, židovskou štvrťou a okolo Opery , možnosť navštíviť dve synagógy . Popoludnie je možné stráviť kúpaním v Széchenyiho kúpeľoch alebo návštevou Múzea krásnych umení s veľmi cennou zbierkou . Záujemcovia o plavbu loďou odcestujú autobusom do Ostrihomu , prezrú si tamojšiu baziliku a z Ostrihomu absolvujú plavbu loďou späť do Budapešti - trojhodinová plavba najkrajším úsekom Dunaja , takzvaným Dunajským ohybe . Príchod do Budapešti okolo 20:00 . Návrat do hotela . 3 . deň : Ráno prejazd do Gödöllő , prehliadka obľúbeného zámku cisárovnej Sissi , parku a palmového skleníka , návrat do Pešti a voľno napríklad k návšteve historických cukrární alebo tureckých kúpeľov zo 16. storočia . Záujemcovia môžu popoludní podniknúť výlet do Budínských vrchov - zubačkou na Széchenyiho vrch ( Széchenyihegy ) a odtiaľ pešo s krásnymi výhľadmi na mesto na najvyšší budapeštiansky kopec Jánoshegy s rozhľadňou cisárovnej Sissi a odtiaľ späť do mesta sedačkovou lanovkou . Okolo 17:00 odchod , návrat do Bratislavy okolo 20:00.

Základná cena zahŕňa
Doprava autokarom , 2x ubytovanie v hoteli *** s raňajkami , služby sprievodcu , poistenie voči insolventnosti CK .

Základná cena nezahŕňa
Komplexné cestovné poistenie, prípadné pobytové taxy, vstupné do pamiatkových objektov, plavba loďou po Dunaji 14 €, prehliadka Parlamentu 12 € ( oboje nutné nahlásiť a zaplatiť pri rezervácii zájazdu ) .

Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK
Zaujímavý zájazd k susedom do Maďarska s kvalitným sprievodcom a pútavým programom.

Termíny:


Dátum od Dátum do Počet dní Cena Poznámka  
26.10.2019 28.10.2019 3 149,00 €   Zobraziť